Additional information
| UPC | 706397999674 |
|---|---|
| Manufacturer | Springfield Armory |
| Manufacturer Part Number | HCP9379BOSPCA-PAC |
| Action | Striker Fired |
| Barrel Finish | Black Melonite |
| Barrel Length | 3.8" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 + 1 |
| Color | Black |
| Length | 6.6'' |
| Magazine Included | 4 x 10-Round |
| Model | Hellcat Pro |
| Number of Magazines | 4 10 rd. |
| Product Type | Semi-Auto Pistol |
| Rate of Twist | 1-in-10" |
| Shipping Weight | 0.0 |
| Sights | Fiber Optic Front |
| Sights Type | Fixed Sights |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| State Restriction (PR) | Puerto Rico |
| State Restriction (RI) | NO DIRECT SHIP TO RHODE ISLAND |
| State Restriction (VI) | Virgin Islands |
| State Restriction (WA) | NO DIRECT SHIP TO WASHINGTON |










Reviews
There are no reviews yet.