Additional information
| UPC | 850045874773 |
|---|---|
| Manufacturer | Pioneer |
| Manufacturer Part Number | AK0031-K-CORE |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Finish | Blued |
| Barrel Length | 7" |
| Caliber/Gauge | 7.62 x 39mm |
| Capacity | 30 |
| Rate of Twist | 1:9" RH |
| Safety | Safety Selector |
| Shipping Weight | 6.8 |
| Sights | Adjustable |
| Thread Pattern | M14x1 LH |



Reviews
There are no reviews yet.