Description
Perfect for building your custom AR15 upper group. Comes with properly installed M4 barrel extension. All barrel sub-assemblies are properly headspaced.
Perfect for building your custom AR15 upper group. Comes with properly installed M4 barrel extension. All barrel sub-assemblies are properly headspaced.
| UPC | 815835016283 |
|---|---|
| Manufacturer | CMMG |
| Manufacturer Part Number | 30D810A |
| Barrel Length | 8" |
| Caliber/Gauge | .300 AAC Blackout |
| Color | Black |
| Length | 8" |
| Model | Barrel Sub-Assembly |
| Product Type | Rifle |
| Rate of Twist | 1:7" |









Let's connect
Reviews
There are no reviews yet.